Хто ми та що ми

Наші головні цінності це Свобода, Правда, Справедливість, а все інше є другорядним.

Місія громадської організації «Гуманітарний рух» прямо випливає з її назви, а саме – «цілеспрямоване просування взаємопов’язаних змін спрямованих на гуманізацію людського буття».

Історія громадської організації «Гуманітарний рух» почалася з 2015 року, як відповідь на російську агресію проти України, а саме стартом громадської ініціативи «Центр социальных инициатив». У рамках цієї громадської ініціативи її учасниками, за рахунок власних ресурсів та небайдужих громадян, було зібрано і передано українським добровольцям, волонтерам та переселенцям кілька десятків одиниць комп’ютерної техніки.

З плином часу громадська ініціатива вийшла за свої первинні межі і 25 листопада 2015 року відбулися Установчі збори на яких було прийнято рішення щодо реєстрації громадської організації, затверджено її Статут та ухвалені інші кроки на її реєстрацію.

В результаті чого 13 січні 2016 року Міністерство Юстиції України зареєструвало громадську організацію «Гуманітарний рух» (Non governmental organization “The Charitable Initiative”).

З самого початку своєї діяльності керівництвом громадської організації було прийнято рішення про всіляке залучення ресурсів сторонніх організацій та окремих громадян для реалізації своїх проектів. Тому на конкурс, що був оголошений Центром підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск» у лютому 2016 року, громадська організація подала свій проект «Право на право» що виграв конкурс та отримав фінансування від донора.

Проект «Право на право» виконувався з 1 березня 2016 року по 30 червня 2016 року та був визнаний як успішно реалізований, про що було отримано відповідний документ у формі Акту.

І хоча фінансування цього проекту було припинено, але керівництвом було прийнято рішення про його продовження на безоплатній основі. тому його реалізація триває аж по цей час.

Після успішного звіту про проект «Право на право» було прийняте рішення про подальше розширення напрямків роботи громадської організації. Такими напрямками стали друковані та електронні засоби масової інформації. Тому 27 вересня 2016 року громадська організація «Гуманітарний рух» зареєструвала у Міністерстві Юстиції України власну газету «Ukraine’s Inside Review» (укр. «Україна: погляд зсередини», рос. «Украина: взгляд изнутри»).

Як продовження втілення цього рішення, 15 лютого 2017 року, у рамках суспільних ініціатив «Український простір», за сприянням Світлани Григорівни Шульги (заступник Голови Ради Асоціації «ХіД»), почала працювати відеостудія ГО «Гуманітарний рух» і було записано її перший випуск.

У вересні 2016 року було зареєстровано друкований ЗМІ – газету «Україна: погляд зсередини» з цього етапу почався новий проект який включає друковану газету, Інтернет-сайт, сторінку та групу в соціальній мережі Facebook. Його первинна ідея полягала в тому, що він мав дозволити мешканцям зони АТО та військовослужбовцям ЗС України жити в єдиному інформаційному просторі, потім його концепція була змінена і до його аудиторії додалися українські діаспори які розкидані по всьому Світу.

20 липня 2018 року почало працювати Радіо «Патріот». Радіо «Патріот» – спільний проект започаткований Громадською організацією «Гуманітарний рух» та Комунальним підприємством «Патріот» Дніпровської міської ради. Радіо «Патріот» стало як розвитком проекту «Україна: погляд зсередини» так і Громадської організації «Гуманітарний рух», тому що з його стартом було започатковано напрямок співпраці з комунальними підприємствами.

На цей час громадська організація «Гуманітарний рух» має 30 своїх постійних представників у 4-х містах Дніпропетровської області (міста – Дніпро, Кам’янське, Кривий Ріг та Нікополь) та у одному селі (Спаське, Новомосковський район), а також широку мережу дружніх громадських організацій та ініціатив у Дніпропетровській, Донецькій та Луганській областях, з багатьма з яких підписано Меморандуми про співпрацю.

Таким чином напрямки діяльності громадської організація «Гуманітарний рух» склалися наступні:

 • засіб масової інформації (друкована газета, відеоканал, Інтернет-радіо, Інтернет-сайти, сторінки та групи Facebook)
 • цикл інтерв’ю з бійцями АТО
 • співпраця з блогерами
 • журналістські розслідування
 • юридична допомога

Географія діяльності громадської організація «Гуманітарний рух» така:

Плани громадської організації це розвиток наступних проектів:

 • проект «Відеоканал» – розвиток власного проекту «+380-TV» у рамках суспільних ініціатив «Український простір» (керівник проекту – Юрій СМОЛА)
 • проект «Громадська прокуратура» – розвиток проекту «Право на право» з розширенням у формі журналістських розслідувань (керівник проекту – Євген НЕБОГАТОВ)
 • проект «Обличчя війни» – цикл інтерв’ю з бійцями АТО (керівник проекту – Ірина САТАРОВА)
 • проект «Відкритий бюджет» – наш новий проект, що у перспективі може дозволити мешканців міста мати вплив на розподіл бюджету міста Дніпро (керівник проекту – Андрій РАЙСЬКИЙ)
 • проект «Україна: погляд зсередини» – комплексний проект, що дозволить мешканцям зони АТО, військовослужбовцям ЗС України жити та українським діаспорам які розкидані по всьому Світу жити в єдиному інформаційному просторі (керівник проекту – Юрій СМОЛА)
 • проект Радіо «Патріот» – спільний проект започаткований Громадською організацією «Гуманітарний рух» та Комунальним підприємством «Патріот» Дніпровської міської ради  як розвиток проекту «Україна: погляд зсередини» (керівник проекту – Ігор КУЛІКОВСЬКИЙ)
 • проект «КАМ’ЯНСЬКЕ.info» – автономний проект осередку Громадською організацією «Гуманітарний рух» у м. Кам’янське (керівник проекту – Катерина ПАНАСЕНКО)

Для досягнення запланованого, активісти ГО «Гуманітарний рух» постійно складаються заявки на гранти, що мають теми які співпадають з планами ГО «Гуманітарний рух», та використовують можливості для отримання знань на тренінгах та семінарах (звіти про участь у яких публікуються як новини на сайті та у групі ГО). З останніх досягнень у цьому напрямку було підписання Меморандуму з ГО «Інститут розвитку регіональної преси» та долучення до Проекту зі сприяння організаційному розвитку центрів розслідувальної журналістики за підтримки програми МАТРА Посольства Королівства Нідерланди у Києві.